مقاله ISI چیست؟

ISI که مخفف  Institute for Scientific Information مي باشد يکي از موسسات اطلاعات علمي  در دنيا است. اين موسسه بخاطر داشتن استاندارهاي بالاي علمي هم اکنون درجايگاه نخست جهاني قرارگرفته است. معيارهاي ارزيابي و ارزش دهي اين موسسه مورد قبول تمامي مراکز پژوهشي و علمي دنيا بوده و نشرياتي که در اين موسسه پذيرفته مي شوند مي بايست از فيلترهاي زيادي بگذرند.

بانک اطلاعاتISI  مرکزي درسال 1960 بوسيله يوگن گرفيلد تاسيس شد.اين موسسه بعداً توسط آقاي تامسون و هلت گير خريداري شد و درحال حاضر بعنوان موسسه اطلاعات علمي تامسون شناخته مي شود.اين موسسه قسمتي از شرکت بيليون دلاري آقاي تامسون است . اين مرکز داراي نمايندگي هاي درشهرهاي لندن و سايرمراکز اروپا مي باشد.

 ISIحجم گسترده اي از آناليز و دسته بندي مقالات و سرويس هاي پژوهشي از علوم انساني تا علوم پايه را دربرمي گيرد.اين موسسه با ارائه ليست موضوعي امکان دسترسي آسان به مقالات و ژورنالهاي داراي استاندارد مذکور را براي استفاده کنندگان فراهم مي آورد. درحقيقت ISI  پايگاهي براي فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترين مجلات علمي منتشره در دنيا به منظور تبادل اطلاعات ميان پژوهشگران مختلف مي باشد. شمار مجلات ISI  ثابت نيست. يک مجله ممکن است در يک زمان، از مجلات ISI محسوب شود، اما به دليل کاهش بار علمي، بعدا از ليست مجلات ISI کنار گذاشته شود. در حال حاضر بيش از 16000مجله، در ليست ISI قرار دارند. از اين ليست چيزي حدود 1100 مجله درحوزه علوم انساني و هنر مي باشند. هر ساله 2000 مجله جديد مورد ارزيابي قرار مي گيرد و حدود 10 تا15 درصد آنها به ليست ISI اضافه مي شوند. ISI همچنين يک ژورنال دارد که بطور سالانه منتشر مي شود و درآن ضريب تاثير (IF)  مجلات عضو درآن آورده مي شود.

http://scientific.thomson.com.

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۸ اسفند۱۳۹۰ساعت 9:36  توسط سید پژمان شیرمردی | 

به نام آفریدگار قلم

و مَنْ لَمْ يَشْكُرالمَخلوق لَمْ يَشْكُرالخالِقْ

در روز دوازدهم اسفند ماه بار ديگر ملت با بصيرت ايران با حضور پرشکوه خود در انتخابات مجلس نهم ثابت کردند که با وجود تمامي تهديدها در ماه هاي اخير به ارزش هاي اسلامي و انقلابي و رهبر فرزانه انقلاب اسلامي همچنان وفادار هستند و نشان دادند هرگاه فشار کشورهاي ابرقدرت بيشتر شود پايبندي به اصول و ارزشها و عشق به وطن در وجودشان بيشتر مي شود. در اين ميان شما مردم شريف، آگاه و غيور ايذه و باغملک با حضور بيش از150 هزار نفري خود افتخار آفريديد و نشان داديد هميشه حماسه ساز بوده و خواهيد بود.

بر خود واجب دانستم در برابر لطف و احسان شما بزرگواران شرکت کننده در انتخابات حوزه انتخابيه ام که بر ديده ما منت نهاديد و ما را در اين مسير که نماد مردم سالاري ديني بود همراهي نموديد، عرض ارادت وتشکري نموده باشيم. همچنين از تمام دستگاههاي برگزار کننده انتخابات، ادارات، سازمانها، نيروهاي انتظامي و امنيتي که تلاش وافري داشتند صميمانه سپاسگزاري مي کنيم. بعنوان فرزند اين ملت آماده کمک به منتخب شما در دوره نهم مجلس شوراي اسلامي هستم زيرا هدف ما سربلندي منطقه و کشور عزيزمان ايران و رسيدن به چشم انداز 20 ساله توسعه کشور و ايستادن بر قله هاي

افتخار دنياست. ضمن آرزوي بي شائبه ترين نيکبختي ها براي همه عزيزان، از درگاه ايزد منان خواستار پايدارترين عمرها، زيباترين لحظات، شادکام ترين ايام در لحظه لحظه ي زندگيتان هستيم. باشد تا خداوند منان فرصتي دهد تا بتوانيم آنچه نموديد جبران نماييم.

بلند آوازه باد نامتان در جهان، مصمم و استوار ایستاده ایم در کنارتان


                                             خادم و فرزند شما

                                     دکتر سید پژمان شیرمردی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۴ اسفند۱۳۹۰ساعت 18:39  توسط سید پژمان شیرمردی | 
امامزاده احمد بن موسی کاظم (شیرمرد)
امامزاده احمد فرزند امام موسی کاظم(ع) ملقب به شیرمرد (نام مادر ایشان: فاطمه بنت سلطانیه بنت محمد باقر(ع)) در سال 183 هجری به سمت ایران حرکت می کند تا به برادر بزرگوار و امام عصر خود  امام رضا(ع) یاری رساند. وی  از عراق از طریق استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد وارد ایران شدند و در ایران با سپاه مامون مبارزه نمود و توانست با توجه به توان کم نظیر خود عده کثیری از کافران را به هلاکت رساند و بخاطر همین رشادتها، اطرافیان به وی لقب شیرمرد را دادند. پس از اینکه  رشادتهای این امامزاده دلیر و شیرمرد به گوش جمشید کوفی والی نورآباد می رسد خشمگین شده و  دستور به شهادت رساندن امامزاده را میدهد، جمشید دستور داد هر کس شیرمرد را دستگیر کند و پیش خلیفه ببرد هدایای گرانقیمتی نصیبش خواهد شد. سپس سپاه جمشید به جستجو پرداختند و امامزاده را در روستای گوشه در بخش فلارد در غاری که پناهگاهش بود یافتند. پس از یک مبارزه طولانی و با توجه به نابرابری نیروها، امامزاده به شهادت می رسد (در سال 184 هجری)، سر مقدس  وی را از بدن جدا نموده و برای گرفتن هدیه نزد جمشید کوفی بردند. از نوادگان امامزاده می توان از سادات شیرمردی ایذه که از نوادگان سید علی هستند، سادات شیرمردی و شریفی ساکن روستای شیرمرد، سادات سیدین ساکن در بروجن، سادات هاشمی، سادات موسوی و شیرمردی ساکن در نورآباد ممسنی و سادات ساکن در کهگلویه و بویراحمد را نام برد. قابل ذکر است، سید علی شیرمردی از اولین روحانیون بختیاری و حاکم شرع دوران خود بوده است و همچنین نوه ایشان بنام سید عبدالحسین شیرمردی از مشروطه خواهان بزرگ بختیاری بوده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۴ اسفند۱۳۹۰ساعت 18:29  توسط سید پژمان شیرمردی |